Uniwersytet Młodego Badacza

UKSW w 100-lecie Niepodległości Polski

Jubileuszowa Gala

Blisko 135 tysięcy złotych Fundacja Rozwoju UKSW przeznaczy na zorganizowanie Jubileuszowej Gali Inaugurującej rok akademicki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2018/2019. 85 procent tej kwoty Fundacja pozyskała z Programu Dotacyjnego Niepodległa.

Uroczysta Gala organizowana w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę rozpocznie obchody 20-lecia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Gala odbędzie się 8 października 2018 roku w Auli Jana Pawła II w Uniwersytecie. W pierwszej części Gali odbędzie się oficjalna Inauguracja Roku Akademickiego 2018-2019, inauguracja Wydziału Medycznego oraz immatrykulacja nowych studentów UKSW wraz z okolicznościowym wykładem inauguracyjnym.

Koncert poświęcony Janowi Pawłowi II

Znaczącym punktem wydarzenia będzie koncert poświęcony Janowi Pawłowi II, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu z elementami pieśni patriotycznych w wykonaniu znakomitych śpiewaków operowych Alicji Węgorzewskiej i młodych utalentowanych tenorów Tre Voci, z towarzyszeniem Gdańskiej Orkiestry Cappella Gedanensis. Wiersze poświęcone Janowi Pawłowi II będzie deklamował uznany poeta Krzysztof Cezary Buszman.

Organizatorem tego ważnego wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Fundacja Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd STARTSMART, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017- 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.