Aktualności

Nagroda Martina Schoellera środa, 2022-01-12

Co roku Fundacja Rozwoju UKSW przyznaje nagrody autorom prac doktorskich lub magisterskich, które powstały na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prace mogą pochodzić z różnych dziedzin i dyscyplin nauki, ze szczególnym uwzględnieniem szeroko pojętej etyki przedsiębiorczości i biznesu, dobrych praktyk społecznej gospodarki rynkowej oraz katolickiej nauki społecznej.

Doświadczania przez działanie piątek, 2021-08-12

Doświadczania przez działanie

Trzy bloki tematyczne, które są prowadzone od początku istnienia Uniwersytetu Młodego Badacza to połączenie prawdziwego studiowania znanego z klasycznej uniwersyteckiej nauki z empirycznym poznawaniem świata. Doświadczenia prowadzone w laboratoriach to nasza specjalność. Nie zabraknie również obserwacji otaczającego nas świata, zajęć w terenie i obserwacji przyrody. Młodzi badacze odkrywają tajemnice lasów oraz żyjących w nim zwierząt. Poznają również różnice międzyludzkie i wartości wynikające ze społecznych odmienności. Spróbują odczarować skomplikowany świat polityki i dowiedzą się, jak każdy obywatel może mieć wpływ na jej kształt.

UKSW w 100-lecie Niepodległości Polski wtorek, 2018-08-20

Blisko 135 tysięcy złotych Fundacja Rozwoju UKSW przeznaczy na zorganizowanie Jubileuszowej Gali Inaugurującej rok akademicki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2018/2019. 85 procent tej kwoty Fundacja pozyskała z Programu Dotacyjnego Niepodległa. Uroczysta Gala organizowana w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę rozpocznie obchody 20-lecia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Gala odbędzie się 8 października 2018 roku w Auli Jana Pawła II w Uniwersytecie. W pierwszej części Gali odbędzie się oficjalna Inauguracja Roku Akademickiego 2018-2019, inauguracja Wydziału Medycznego oraz immatrykulacja nowych studentów UKSW wraz z okolicznościowym wykładem inauguracyjnym.

160 tysięcy na projekt filmowy czwartek, 2018-04-4

Fundacja Rozwoju UKSW otrzymała dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury na realizację mini-serialu pod roboczym tytułem „Memento Mori”. Kwota dofinansowania to 160 tysięcy złotych. Projekt filmowy pod roboczym tytułem „Memento Mori” to 3-odcinkowy mini-serial fabularny, o metrażu 50 minut dla każdego odcinka. Akcja serialu osadzona jest w teraźniejszości, jednak punktem zaczepienia dla fabuły są wydarzenia historyczne. Wydarzenia te nie będą bezpośrednio pokazywane, widz – wraz z bohaterami filmu – odkrywa ich dzisiejsze skutki. Na kanwie faktów historycznych budowana jest fikcyjna opowieść, która uzupełnia pewne luki w sposób atrakcyjny dla fabuły.